WHY SMARTY?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas metus nulla, commodo a sodales sed, dignissim pretium nunc. Nam et lacus neque. Ut enim massa, sodales tempor convallis et, iaculis ac massa.

CONTACT INFO
 • Address: PO Box 21132, Here Weare St,
  Melbourne, Vivas 2355 Australia
 • Phone: 1-800-565-2390
 • Email: support@yourname.com
II. ULUSLARARASI ÇOCUKLARIN ŞEHRİ KONGRESİ

İlki, 11-12 Nisan 2015 tarihlerinde, İstanbul Harbiye Askeri Müze’de, 3 akademik oturum ve farklı alt temalardan oluşan 2 ayrı (Belediyeci ve Çocuklar) grup çalıştaylarla desteklenen Uluslararası Çocukların Şehri Kongresi, 2016 yılında özel bir alt başlık ile düzenlenecektir.

İLETİŞİM
 • Marmara Belediyeler Birliği
  Ragıp Gümüşpala Cad. No: 10 Eminönü 
  34134 Fatih - İstanbul / TÜRKİYE
  +90 212 514 10 00 (PBX)
  +90 212 520 85 58
 • video
  2. ULUSLARARASI
  ÇOCUKLARIN ŞEHRİ KONGRESİ
 • video
  Çocukların Kentsel Yaşamda
  Önlerine Çıkan Engellerin Keşfi
 • video

  Hey Siz Davetlisiniz :)

KİMLER KATILMALI?

Belediyeler Nasıl Katılmalı? 
Çocuklar Nasıl Katılmalı?
Akademik Çağrı

KATILIM


Belediyeler Nasıl Katılmalı?  Çocuklar Nasıl Katılmalı? Akademik Çağrı

DETAYLI BİLGİ

PROGRAM KAYIT

Kongre ve Çalıştay ile ilgili ayrıntılı program detayına buradan ulaşabilirsiniz.

PROGRAM


Program detayına buradan ulaşabilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ

e-Mail LİSTESİNE KAYIT OL

Etkinliklerimizden sürekli haberdar olmak için mailinizi ekleyin.

KAYIT OL!


Etkinliklerimizden sürekli haberdar olmak için mailinizi ekleyin.

DETAYLI BİLGİ

ARŞİV

Çocukların Şehri 2015'ten görsel ve bilgiler...

ARŞİV 2015


Çocukların Şehri 2015'ten görsel ve bilgiler...

DETAYLI BİLGİ

KİMLER KATILMALI

2. Uluslararası Çocukların Şehri Kongresi; çocuk, şehir, yerel yönetimler, göç, eğitim, sosyal destek ve katılımcılık alanlarıyla ilgilenen; şehre dair söyleyecek sözü olan tüm çocuklara ve yetişkinlere açıktır.

ANA TEMALAR:
1. Psiko-sosyal destek ve sosyal uyum
2. Çalışma / Erken yetişkinlik
3. Eğitim
4. Şehir ve Belediye Hizmetleri


BELEDİYELER NASIL KATILMALI?

1. Stant Katılımı: Şehir yaşamında, çocukların ve göç kapsamında şehirlerimizde yaşamak durumunda kalan çocukların ihtiyaçlarını, taleplerini ele alan, karşılaştıkları engeller ve sorunların ortadan kaldırılması yolunda adımlar atan ve çocukları şehir yönetimine katmak için uğraş veren yerel yönetimleri 2. Uluslararası Çocukların Şehri Kongresi’nde stant açmaya davet ediyoruz.
Etkinliğimiz iki ayaklı olduğundan dolayı, iki ayrı tarih ve mekanda stant açarak paylaşımda ve etkileşimde bulunma fırsatınız mevcuttur. 19 Nisan 2016 tarihinde Balıkesir Çalıştayı ve Çocuk Şenliği süresince Balıkesir Çocuk Köyü’nde; 30 Nisan 2016 tarihinde Kongre süresince İstanbul Harbiye Askeri Müze’de açacağınız stantlarda çocuklar için çocukların şehirde yaşamalarını kolaylaştırıcı projelerinizi sergileyebilecek ve diğer yerel yönetimlerle etkileşime geçebileceksiniz.
Stant sayısı kongrenin yapılacağı mekânın ölçeğinden dolayı sınırlıdır. Bu nedenle, diğer yerel yönetimlerden farklı ve çocuklara yönelik yaptığınız projeler içerisinde en etkili olduğunuz alanda, etkinliğimizin hangi ayağında (yer-tarih) bulunmak istediğinizi belirterek başvuru yapmanız beklenmektedir. Projeler, kongrenin düzenleme kurulu tarafından değerlendirmeye tabi tutulacaktır ve uygun bulunanlara stant açma hakkı tanınacaktır.

2. Çalıştay Katılımı: Yerel yönetimlerin göçmen çocuklarla ilgili problemler ve yapılabilecekler konusunda bir araya gelerek tartışmaları ve ortak politika belirlemek adına paylaşım yapmaları kongrenin temel amaçlarından biridir. Bu bağlamda, 19 Nisan 2016 tarihinde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde ve Balıkesir Çocuk Köyü’nde düzenlenecek Yerel Yönetim Çalıştayına, ilgili personelleriniz ile katılmaya davet ediyoruz. Değerli katkılarınızla, yukarıda belirtilen ana temalar çerçevesinde oluşturulacak çalıştay sonuçları, akademisyenler ve uzmanlar tarafından 30 Nisan 2016 tarihinde İstanbul Harbiye Askeri Müze’de yapılacak olan kongre açılışında bildiri olarak sunulacaktır. Çalıştaya katılım sınırlı sayıda olacağından (toplam 40 kişi), katılım durumunuzu en kısa zamanda bildirmeniz talep edilmektedir.

3. Çocuk Katılımı: Uluslararası Çocukların Şehri Kongresi, şehir yönetiminde ve yerel yönetim hizmetlerinin değerlendirilmesinde çocukların kendi seslerini duyurabilmeleri için güzel bir fırsat oluşturmaktadır. Kongrenin Balıkesir ve İstanbul ayaklarında, uzmanlar ve akademisyenler denetiminde çocuklar için mekânsal ve kültürel değerleri pekiştirecek atölye çalışmaları ve eğlenceli etkinlikler düzenlenecektir. Belediyenizin varsa çocuk meclislerinden çocuklarla beraber katılım göstermeniz bizleri sevindirecektir.